Colors: Red Color

čtvrtek 20.4.2023 od 15:00 hodin

V přírodním areálu rodiště dr. Karla Farského ve Škodějově u Semil se uskuteční bohoslužba Ke Dni Země

Bohoslužbu vedou Tomáš Butta, patriarcha CČSH a Benjamín Mlýnek, vikář libereckého vikariátu CČSH.

• Zamyšlení nad biblickým svědectvím o přírodě
• Zalévání jabloní ve Farského sadu
• Procházka naučnými stezkami

Pořádá Církev československá husitská.

pdfPlakát ke stažení

 

Závěr Svatého týdne, byť Velikonoční doba trvá, patřil pondělí 10.4. 2023. Při ranních bohoslužbách v Blansku jsme četli, jako vstupní text, pasáž z knihy Exodus. Protože se snažíme vnímat Boží Slovo celou bytostí, pro všechny účastníky bohoslužeb byl připravený nekvašený chléb. Každý bratr a sestra dostali na cestu z kostela ochutnat, co jedli Izraelité. Kostelník Honza se nažil přivítat každou ženu, jak se na Velikonoční pondělí sluší...

Po blanenských bohoslužbách jsme ještě poseděli a venku bylo krásné jaro. Sestra Radka, jak se u nás říká:"Résuje kraslice...".

Každý rok vyrábí kraslice i s motivem našeho kostela. Naší kostel krásně, velikonočně, vyzdobila sestra Zuzanka.

Každoročně pro Vás pouť koná Církev československá husitská ve spolupráci s městem Sázava.

Letos bude pro všechny poutníky připraven duchovní a kulturní program s připomenutím Cyrila a Metoděje.

Stejně jako loni se akce bude konat na nábřeží Cyrila a Metoděje - na louce u hasičské zbrojnice na Sázavě, a v případě deště v prvorepublikovém kostelíku Sboru Církve čs. husitské opata Prokopa na Sázavě.

Kdy? v sobotu 27.5. 2023 od 10.00 do 16.00 h.
Kde? na louce u hasičské zbrojnice na Sázavě a Sboru Církve čs. husitské opata Prokopa na Sázavě.

VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ   TĚŠÍME SE NA VÁS!

jpgPlakát ke stažení

 
Kalendář: Pouť na Sázavě

Príliš často je kríž predkladaný nášmu uctievaniu nie ako vznešený cieľ, ktorý dosiahneme tým, že prekonáme samých seba, ale skôr ako symbol smútku, obmedzovania, potláča­nia. Na kríž sa odvolávali nekrofilné povahy, ktoré milujú viac ťažkosti než radosť zo života.

Nejprve mi prosím odpusťte, že radostné Velikonoce uvedu neveselou diagnózou naší doby, která nám vyjevila, co jsme zač: rozmazlení, zhýčkaní, sebestřední, pohodlní. Utopeni v banalitách a mali­cherných sporech o nic si vymáháme každý svá práva bez povinností, svobodu bez odpovědnosti. A naší cestou, pravdou i životem je babylonský internet...

Nebojte se! Hledáte Ježíše? Nazaretského, ukřižovaného? Vstal, není zde... Jděte a ohlaste jeho učedníkům... Hledej Ježíše v krajině! Připojit se mohou úplně všichni.
Náboženské obce CČSH v Ostravě – Moravské a Slezské Ostravě a v Ostravě – Staré Bělé se obracejí na všechny oslovené s výzvou, kterou jsme nazvali Cesty za Ježíšem
Jejím smyslem je zachytit ve fotografii výtvarné zpodobnění Ježíše Krista, které vás osobně zaujalo či oslovilo. Jsme přesvědčeni, že na svých cestách, ať už každodenních či svátečních se potkáváte nebo potkáte s výtvarným dílem zpodobňujícím Ježíše, které ať jako artefakt nebo pro umístění a celkovou atmosféru, si našlo cestu k vašemu srdci. Pokud se chcete o svůj zážitek podělit, prosíme, pořiďte fotografii takového zpodobnění Ježíše, případně i s jeho začleněním v krajině nebo exteriéru.
Jako motivaci doporučujeme přečíst článek sestry Michaely Schönwälderové, zveřejněný v časopise Český zápas v čísle 7 letošního roku.

Přehled publikovaných článků

Události

Žádné události

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše