17. 2. 2023 byl instalován nový generální sekretář Světové rady církví pastor Prof. Dr. Jerry Pillay v ženevské kapli Ekumenického centra. Ve svém kázání „Církev na křižovatce“ říká:
Mám tu hodinky. Nejsou drahé, ale představme si, že jsou to drahé zlaté hodinky. Mohou mít všechen lesk a přitažlivost, ale pokud nejsou schopny ukazovat čas, k čemu potom jsou? Hodinky mají ukazovat čas.

To je jejich účel! Bez ohledu na to, jak atraktivně a draze mohou vypadat. Pokud mi nedokážou ukázat čas, pak jsou v podstatě k ničemu.
Účelem církve je hlásat světu lásku a milost Kristovu, a to tím, že jde do světa kázat, vyučovat, křtít a vzdělávat věřící. Církev by měla žít tak, aby naplňovala Boží záměr. To je zachyceno také v poslání Světové rady církví: „je to společenství církví, které podle Písma vyznává Pána Ježíše Krista jako Boha a Spasitele, a proto se snaží naplňovat své společné poslání ke slávě jediného Boha, Otce, Syna a Ducha svatého.“ Jako společenství 352 členských církví pocházíme z různých a rozmanitých prostředí, abychom světu hlásali téhož Pána Ježíše Krista.
Někdy se zdá, že církev dnes zapomíná na svůj skutečný cíl ve světě. Místo toho chceme jít svou vlastní cestou, hledáme své vlastní programy a snažíme se uspokojit sami sebe. Musíme se zastavit a ptát se: Co chce Pán? Jak můžeme naplnit Boží záměr?

25. 2. 2023, Jiří Bochez

Zdroje:
www.ccsh.cz
www.oikoumene.org
www.oikoumene.org/news

Přehled publikovaných článků

Události

Žádné události

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše